Advent 2017 v plzeňské zoo

Letošní advent na statku Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně se bude konat sice jen ve třech termínech, ale o své nejoblíbenější předvánoční akce návštěvníci rozhodně nepřijdou!  

V sobotu 2. prosince je pro ně připravena ve 13 hod. ukázka současných trendů floristiky při tvorbě adventních věnců a kytic s odborným výkladem. Na tuto inspiraci naváže ve 14 hod. vlastní tvůrčí dílna. Za poplatek 100 Kč dostane každý z jejích účastníků vše, co je třeba ke zhotovení adventního věnce.

Děti se určitě už těší na velké čertovské a mikulášské odpoledne 9. 12. od 15 hod., na něž naváže uspávání medvědů. S takovými čerty a jejich pekelnou třídou se nesetkáte nikde jinde, než právě na Lüftnerce!

Třetí adventní sobota 16. 12., rovněž od 15 hod., bude patřit živému betlému, v němž se představí žáci a přátelé ZUŠ v Dobřanech. Jejich betlém, předvedený zde před několika lety, patřil k tém nejlepším, jež se zde odehrály.

Štědrý den v zoo, to je tradiční chytání zlaté rybky, která dokáže splnit leckteré dětské přání, vánoční naučná stezka o další dárky pod stromeček, jesličky na pamlsky pro zvířátka a samozřejmě kolem poledního Štědrý den u šimpanzů.

Zlatá rybka se bude chytat i v poslední den roku, stejně tak bude připravena naučná stezka o zajímavé ceny. Vyvrcholením dopoledního programu bude uvítání symbolického posledního návštěvníka roku 2017.

Bonusem za novoroční návštěvu plzeňské zoologické a botanické zahrady bude i tentokrát tradiční poukázka na jeden vstup v roce 2018 se slevou.

http://www.zooplzen.cz